Porovnajhypoteky.sk

Váš dokonalý sprievodca svetom hypoték

Pondelok - Piatok: 9.00 - 16.00
infolinka:
+421 917 528 759
infomail:
info@porovnajhypoteky.skPostup vybavovania hypotéky s nami

1. Predbežný prepočet na stránke Porovnajhypoteky.sk
Prvým krokom k získaniu najvýhodnejšej hypotéky je základný prehľad o hypotékach na finančnom trhu. Vďaka jednoduchému prepočtu želanej hypotéky budete mať prehľad o tom, akú splátku, úrok a fixáciu môžete očakávať. Tento prepočet je len orientačný. Na presnejšiu úverovú ponuku od Vás budeme potrebovať viac informácií.

2.Komplexné posúdenie po odoslaní údajov
Po stlačení tlačítka Požiadať vyplňte všetky potrebné údaje. Čím viac údajov nám poskytnete, tým bude ponuka presnejšia. Aj napriek tomu, že ste stlačili tlačítko Požiadať pri jednej konkrétnej banke, budeme pre Vás porovnávať ponuky všetkých bánk a vyjednávať pre Vás najvýhodnejšie podmienky.

3. Osobná konzultácia
Po podrobnom preskúmaní najvýhodnejších možností pre klienta si s Vami náš maklér dohodne schôdzku, na ktorej Vás oboznámi so všetkými možnými variantami. Čím viac informácií od Vás maklér získa, tým jednoduchší a prehľadnejší bude proces vybavenia hypotéky. Spolu vyberiete banku a typ úveru a maklér Vám odporučí to najvýhodnejšie a najlacnejšie riešenie podľa Vašich predstáv o bývaní.


4. Komunikácia s bankou a potrebné doklady
Podrobne Vám predstavíme model optimálneho hypotekárneho produktu spolu so zoznamom potrebných dokladov a časovým harmonogramom jednotlivých krokov. Zhromaždíme za Vás potrebné dokumenty a vyplníme príslušné formuláre. Zaistíme Vám priechodnosť Vášho prípadu vo Vami zvolenej hypotekárnej banke. Zastúpime Vás pri stálej komunikácii s bankou počas prípravy Žiadosti o hypotekárny úver a zaistíme jej oficiálne podanie. Všetky rokovania s bankou vedie hypotekárny maklér, nemusíte sa o nič starať.

5. Priebeh schvaľovacieho procesu
Budeme sledovať priebeh schvaľovacieho procesu Vašej žiadosti a budeme Vás o ňom informovať. Na podnety banky a jej prípadnej žiadosti o doplnenie informácií budeme okamžite reagovať.

6. Úverová zmluva a čerpanie úveru
K podpisu úverovej zmluvy Vás budeme osobne sprevádzať do banky. Pomôžeme Vám zorientovať sa v zmluve a vysvetlíme Vám podmienky čerpania úveru. Ak Vám bude všetko jasné a zrozumiteľné, zmluvy podpíšete.

7. Vklady zmlúv a uvoľnenie peňazí
Nasleduje vklad záložných zmlúv a potom kúpnej zmluvy do katastra nehnuteľností (prevod Vášho vlastníckeho práva). Budeme sledovať Vaše ďaľšie lehoty k splneniu čerpania a aj počas celého úverového vzťahu s bankou. Splnenie podmienok čerpania je potrebné na uvoľnenie peňazí z banky. S ich plnením Vám opäť pomôže náš maklér.

8. Poistenie
Okrem iného je potrebné mať tiež vybavené poistenie nehnuteľnosti proti živelným pohromám a poistenie vinkulovať v prospech banky. S problematikou súvisiaceho poistenia Vám tiež radi poradíme a vybavíme ho za Vás.

9. Servis po celú dobu splácania úveru Sme Vám k dispozícii po celú dobu splácania Vašej hypotéky. Naším klientom ste Vy. Stojíme vždy na Vašej strane.
V prípade, že si nie ste istí s niektorým údajom, nenašli ste to čo hľadáte neváhajte nás kontaktovať.